Polské rainbow

Už delší dobu jsme se s Milan domlouvali, že by jsme mohli zkusit nějakou zahraniční vodu. Termín jsme si naplánovali na červen. Vybírali jsme mezi Maďarskem a nebo Polskem, nakonec vyhrálo Polsko jelikož jsme jeli jen na tři noci a bylo to blízko, cca 2 hod. jízdy autem. Vyjížděli jsme hned po práci a k vodě jsme přijeli v odpoledních hodinách. S pomocí správce, který nám ukázal naše lovné místo a poradil jak na místní mohykány , jsme rozbalili naše nářadíčko a mohli jsme jít na ně. Je to 11 Ha voda s mnoha překážkami a ostrůvky. Hned první noc jsme chytli jednoho šupináče o váze 11 kg, který zabral Milanovi na testovací jahodu. Přes den jsme měli informace, že záběry od kaprů moc nepřichází a byla to pravda, nachytali jsme jen nějaké cejny. Druhý večer se zadařil krásný lín, kterého jsme chytli na plovku ananas. Přes den opět nic a byla před námi už jen poslední noc. Můj prut se rozjel kolem 23 : 00 hodiny a já navedl Milanovi do podběráku krásného lysce, který si zobnul boilies monster hemp s plovkou GLM a vážil 12 kg. Byla to krásná výprava na krásné vodě, kam se určitě ještě vrátíme.

Za team Kamikaze carp

Kuba a Milan


Výprava Maďarsko

Ahoj všem slušným rybářům. Dlužím ještě  výsledek naší výpravy s parťákem Palem a Jirkou Námořníkem, který nás na výpravu do Maďarska doplnil. Dobře vypadal hned začátek společného rybaření, kdy jsme měli  několik záběrů od ryb okolo 10kg. Po té se vše v horší ale obrátilo a ryby přestali úplně reagovat na naše nástrahy. Změna lovného místa nám moc taky nepomohla a přinesla záběry zase jen od menších ryb, ale tak to prostě někdy je. Nakonec to byl jen ten krásný lysec o váze 22.3kg , který byl ozdobou této výpravy. Mimochodem se můžu asi jen domnívat jestli bych rybu vůbec  chytil, pokuď by platila pravidla jako v České republice. Testovací boilie jahoda 24mm bylo na místě položené bez převážení více jak 30 hodin. Tady tu účinnou taktiku na velké kapry bohužel můžeme zkoušet na svazových vodách jen v zahraničí. Ale u nás už máme 4 – 24h o několik měsíců více, tak to už jdeme skoro s dobou😊Snad se toho taky někdy dožijeme. Tak ahoj někdy příště Miloš Novotný

Balaton

Balaton.

Ahoj, naplánovali jsme si s rodinou týdenní rybářskou dovolenou na magickém jezeře Balaton.

Přivezli jsme sebou déšť, tak jsme rychle postavili bivaky.. Holky vybalovaly a já už hledal to pravé lovné místo.

Vybral jsem místo 350 metrů před sebou, označil tyčovkou a okolo rozházel deset kilo pelet a deset kilo boilies.

Namíchal jsem GLM, MAXIMUS a kilo testovací jahody. Tu jsem naházel dál od tyčovky.

Všechny čtyři pruty byli ve vodě až v osm večer. Za noc se nám rozjeli tři pruty. Dva na Maximus a třetí na GLM s plovkou bílý pepř.

Dva dny, kdy jen pršelo, nám brali kapři přes den i v noci hlavně na Maximus. Jakmile se počasí otočilo a bylo trochu tepleji, bez větru, ryby přestali brát. Záběrů bylo míň a míň. Příposlechy se ozvali převážně jen v noci.

Proto jsem se rozhodl vyzkoušet  novinku,  ,,Jahoda“.

Vyvezl jsem prut a okolo montáže jsem rozhodil pár kuliček a dočkal jsem se. Za dvě hodiny jsem prut opět vyvážel a opět s Jahodou. Nečekaně jsem se dočkal i záběrů přes den. Na noc jsem dal Jahodu na oba pruty, Lukáš se držel pořád GLM a Maximus. Já jsem se vůbec nevyspal, jen jsem vyvážel pruty.

Když se celou noc budil pípáním mého příposlechu, Jahodě neodolal a nastražil ji také.

Kaprů bylo dost, jen váhou se nepříblížili našim cílům i když jsme vyváželi daleko od našeho místa a návazce jsme přizpůsobili větším rybám, ryba větší nepřišla.

Jestli někdo pojedete na Balaton, nechci vychvalovat Jahodu, ale na daném revíru je to pro mě TOP Boilies.

Já se tam určitě co nejdříve vrátím, mám tam totiž nevyřízené účty :-).

Čau Hagi

Uložit


Ahoj rybáři a rybářky,

Ahoj rybáři a rybářky,

Naplánoval jsem si výpravu na víkend, na menší svazovou přehradu si trochu odpočinout. Kvůli pracovnímu vytížení, jsem dorazil k vodě v pátek až kolem deváté hodiny večer, kde už na mě čekal můj parťák – Lukáš.

Nahodil jsem první prut s GLM jen s PVAčkem. Na druhý prut jsem dal MAXIMUS, opět jen s PVA.

Do půlnoci se nic nedělo, tak jsem pruty vyndal a každé místo jsem nakrmil dvěma kily… Uvidíme ráno, říkal jsem si….

Ve čtyři ráno nám zazvonil budík, ani jsem se pořádně neobul a už bylo nahozeno. Sotva jsem zapnul spacák, se ozvalo GLMko. Vytáhl jsem krásného lysce.. znovu jsem přikrmil, nahodil a než jsem se otočil, ,,Luky má záběr´´…

V tom mi blesklo hlavou : ,,Tak to si asi tuhle výpravu moc neodpočinu :-)„.

Potom to teprve začalo..  jeden záběr za druhým…  lysce, šupináče, sice menší, ale nádherný..

Měli jsme okolo třiceti záběrů. V neděli jsme skončili sice neodpočatí, ale zato spokojený..

Přeji vám podobných víkendů jako jsem měl já, co nejvíce…Hagi

Uložit


Víkend pod Pálavou

Zdravím příznivce Kamikaze carp rozhodl jsem se stravit víkend pod Pálavou, na lov jsem měl necelých 40 hodin. Jako nástrahy jsem si vzal sebou Testovací Jahodu a GLM Stench. Jako montáže jsem zvolil na panáčka. Prvních 24h byly bez záběru až na večer dostávám padák, bohužel od Cejna. Pak už se nic neděje až ráno kolem půl osmé dostávám razantní jízdu a po krátkém souboji podebiram krásného šupika, který zabral na Testovací Jahodu s pop up ananas. Během hodiny dostávám na druhý prut opatrný záběr, jedu na vodu a na konci krásný, ale bohužel malý kapřik, který neodol GLM S

tench s pop up. Do konce výpravy mi zbývalo už jen necelá hodina ale to se už nic nedělo.

Za KC team Milan

sdr

sdr

sdr

Uložit

Uložit


Ahoj,

po dlouhém připravovaní jsem se vydal na 5 denní výpravu si odpočinout a něco pochytat. Po příjezdu k vodě jsem si vybral místo,kde budu chytat. Místo jsem si zvolil a na nic jsem nečekal a začal vybalovat věci z auta. Po vybalení věci jsme si postavil bivak, naházel věci do bivaku a pak přišlo to nejlepší příprava prutu a zvolení levného místa. Nejdříve jsem si místo zmapoval o hloubce 5 metrů zhruba 90 metrů od břehu. Přemýšlel jsem na co budu chytat. Na jeden prut boilies jsem dal Jahodu v testu a druhej prut bolies GLM. Zakrmil paletama a bolisem a už jsem jen čekal . Na břeh se mi ukazalo pár ryb viz.fotoa a já spokojený a odpočinutý zbalil věci a odjížděl domů. Za Kc Team Štĕpán


Zdravím všechny příznivce Kamikaze Carp!
V půlce  května jsem vyrazil s Lukym na čtyřdenní výpravu na oblíbenou řeku Labe. Na této řece jsme byli už v dubnu, ale dostali jsme pěkný výprask. Kromě metrového sumce a pár cejnů jsme nic nechytili. Já jel o den dřív, protože Luky musel vyřídit nějaké povinnosti. První den se nic nedělo. Na jeden prut jsem nastražil panáčka s GLM 24 mm v dipu s pepřovou plovkou,
na druhý monstera s broskovovou plovkou. Až druhý den se rozjel prut s GLM. Musel jsem na loď, protože ryba zajela za vázku a přes tu bych ji určitě nezdolal. Po dvaceti minutách jsem přivezl lysce 10 kg, který mi dal docela zabrat.  Jinak naše hlásiče mlčeli. Až třetí den ráno se rozjel Lukymu prut s GLM 24 mm. Ryba byla docela bojovná. Zase lysec 10,6 kg. Za další hodinu se znovu rozjel ten samý prut a znovu lysec. Tentokrát krásných 14,7 kg. Krátce po poledni se konečně ozval Lukymu prut s Maximusem 24 mm a Luky si potěžkal opět lysce 9,1 kg. V 18:00 se to Lukymu zase rozjelo, pomalá jízda a na konci sumec 125 cm, 15 kg. Připadal jsem si jako asistent a fotograf. Výprava se stala one man show pana Lukyho :-) , byl na vlně. Večer ještě chytil šupíka 6,9 kg. To jsme ještě netušili, co nás čeká ve čtvrtek. Od čtyř ráno naše hlásiče mlčeli, až do 21:45 hod., to se rozjel Lukymu prut s GLM a zdolal pěkného šupíka 12,9 kg. Přesně za hodinu přišel vrchol naší výpravy. Začalo to pomalou jízdou, Luky zvedl prut a cítil stálý tah, jako když táhne pytel brambor. Ryba moc nevyváděla, ale chvílema si jela, kam chtěla. Přesto se mu ji podařilo dostat na podložku a já mu mohl pogratulovat k osobáčku – lysci 19,1 kg!!!
Po zvážení, vyfocení, jsme si mohli vychutnat kubánské doutníčky, které jsem v zimě přivezl z dovolené. Pro Lukyho výprava snů. Poslední den ráno se ozvalo konečně moje RXo a já vytáhl poslední rybu výpravy –
šupíka 11,4 kg.
Pak už jsme začali balit. Na výpravě výborně fungovala jedna kulička GLM 24 mm v dipu. Také se nám osvědčili háčky a šňůrky od firmy NASH, které jsme měli možnost vyzkoušet. Konkrétně háčky Fang Twister vel. 6 a Fang X vel. 5, 6 a šňůrku Combi – Link Silt 25 lb.
Hodně krásných chvil strávených u vody přejí za Kamikaze Carp Máťa a Luky

Uložit


Boilies carp cup Kamenice 48 hodin

S parťákem Lubošem se nám naskytla možnost zúčastnit se našich prvních kaprařských závodů, a tak v pátek 18.5.2018 v odpoledních hodinách stojíme na břehu Nového rybníka v Kamenici. Po prezentaci  a úvodním slovu majitele rybníka a zároveň hlavního organizátora závodu došlo na losování. Já jsem losoval pořadí losování a následně Luboš losoval místo, na kterém budeme bojovat. Los nám přiřadil místo na pláži v uzavřené zátoce, kde jsme byli závislí na rybách, které budou najíždět do našeho sektoru. Po příjezdu na místo jsme se ze sousedním týmem dohodli na hranicích sektoru a pustili se do příprav.  V 17 hodin vše vypuklo, a my se mohli pustit do závodu. Každý team lovil na tři pruty, my jsme naše nástrahy rozhodili po celém sektoru tak, abychom pokryli všechny hloubky. Do půl hodiny po začátku závodu se Lubošovi povedlo zdolat dva jesetery, ti se ale do úlovku nepočítali. Kolem 19té hodiny se ozval prut z úplné mělčiny. Bohužel ryba vyhrála, škoda. Za chvíli byla nástraha zpět ve vodě. Do půl hodiny se opět rozjel ten stejný prut a výsledkem byl kapr s váhou 10,9kg. Paráda, naše první body!

Do tmy jsme přidali ještě jeden úlovek a to kapříka s váhou 2,1 kg. Oba úlovky přišly na pop up ananas. Večer nás na břeh přišli navštívit 3 jeseteři, ale kapr nezabral žádný. Jeseteří aktivita nás donutila upustit od masových boilies a tak jsme na jeden prut nastražili jednu 20ti milimetrovou kuličku boilies v příchuti kukuřice.

V sobotu ráno chvílí před pátou hodinou mě probouzí příposlech, zasekávám a na prutu cítím pěkný tah. Po 15 minutách boje jsem pod hladinou zahlédl kapra solidní váhy, zdolání se podařilo a my jsme se mohli s parťákem pokochat pohledem na rybu. Vážení ukázalo 13,15kg,  krásna zdravá ryba.

Na stejný prut přišel po snídani další kapr s váhou necelých 5kg. Paráda!!  Nejmenší chycený kapr se nám nebude počítat, tím si ho z výsledků škrkáme a zlepšujeme tím váhu ulovených ryb. Následující hodiny jsme byli bez kontaktu s rybou. Vše se změnilo s příchodem bouřky a deště, kdy jsme si všimli ryb, které se ukazovaly téměř u břehů hráze. Proto jsme tam nastražili jeden prut s pop up ananas namočený v esenci ananas. Nahodili jsme tento prut jen metr od protějšího břehu. Výsledek se dostavil a my zdolali dalšího kapra s vádou 8,9 kg. Opět zvedáme váhu a škrtáme ranního 5ti kilového kapra.

Noc na neděli byla klidná a my se v poklidu vzbudili do nedělního rána a začali se snažit o další úlovky. Opět jsme umístili jeden prut pod břeh hráze s ananasovou „plovkou“.  Během snídaně se rozjel právě tento prut a na něm kapr s váhou kolem 5ti kil, bez vážení  kapra pouštíme, protože v součtu tří vah ryb máme ryby 10,9 a 13,15 a 8,9 kg  a právě součet třech největších úlovku se počítal do celkového výsledku. Další úlovek na sebe nenechal dlouho čekat, a Luboš zdolal nádherného lína s váhou necelých tří kil. Pěkná ryba, která se jen tak nepovede chytit. Potřebovali jsme ale nějakého místního kapra, který by nám pomohl vylepšit výsledek. Ten se dostavil kolem půl deváté a my měli další pěknou rybu na podložce. Váha se zastavila na 12,10kg.

Do konce závodu zbývalo něcelých 8 hodin a my na tom byli velice dobře. Do konce závodu jsme se snažili ještě o nějaký pěkný úlovek z mělčiny, kam foukal vítr a ryby se zde ukazovaly. Ale povedli se nám čtyři kapři s váhou do 4 kilo. Závod skončil a všichni se přesunuli na vyhlášení výsledků. Naši tři nejtěžší kapři vážili dohromady 36,2kg, a tím nás „poslali“ na parádní druhé místo. Paráda! Tohle bychom před závodem určitě netipovali.

Závěrem chceme poděkovat firmě Kamikazecarp za podporu a možnost okusit závodní atmosféru. DĚKUJEME!!

Martin a Luboš.

 

 

Uložit

Uložitfotky


Donutíme kapry žrát!